Datça Shuttle Nedir?

Datça mevsimsel ve sürekli olarak turistik ve sosyal bakımdan çok fazla göç alan bir beldedir. Bu sebepten dolayı istanbul ve farklı illerden çok fazla ziyaretçi çekmektedir. Datça Shuttle; aynı yada birbirlerine yakın saatte inen uçaklardan Datça’ya gitmek isteyen yada aynı şekilde birbirlerine yakın saatte kalkış yapan uçaklara Datça’dan ulaşmak isteyen insanlara erken rezervasyon şartı ile yer ayırtmak suretiyle kullandıkları bir toplu ulaşım yöntemidir. Dalaman Havalimanı ile Datça arası seyahat etmek isteyen kişiler için uygun fiyatlı hızlı ve konforlu bir seçenektir.

Servis Saatlerini nasıl öğrenebilirim?

Dalaman yada Datça Hareketli servislerimiz için hareket saatleri havayolu şirketlerinin planlamalarına göre 1 ay önceden yapılmaktadır. Genellikle uçak iniş saatinizden 30 – 45 dk sonrasında servis planlanmaktadır. Dönüş ulaşımlarınız için Datça hareket saatleri genellikle uçak kalkış saatinden 3,5 saat ile 4 saat öncesi olacak şekilde planlanmaktadır.

Araçlarınız kaç kişilik?

Datça Shuttle araçlarımız o saatte hareket edecek olan serviste bulunan yolcu mevcuduna göre planlanmaktadır. Servis araçlarımız farklı yolcu kapasite seçeneklerine göre şu şekildedir. 3 kişi ye kadar sedan araçlarımız – 7 kişiye kadar hizmet verebilen minivan – 13 ve 16 kişi kapasiteli minibüslerimiz ile hizmet verilmektedir. Yolcu sayısının aşılması durumunda Dalaman ve Datça ofislerimizde konuşlanmış araçlarımız sayesinde ilave ek sefer açılabilmektedir.

Verdiğiniz hizmet için yetki belgeleriniz var mı?

Firmamız Mavi Transfer Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Üyesi ve A grubu seyahat acentesidir. Bu sayede vermiş olduğumuz hizmet ile ilgili planlama ve bilet satışı gibi gerekli izin belgelerine sahiptir. Ayrıca Karayolları yolcu taşımacılığı yönetmeliği gereğince alınması zorunlu olan D2 yetki belgesi sahibidir. Belgemiz sayesinde firmamız adına kayıtlı ve kiralık tüm araçların yetki belgeleri şirketimiz tarafından sağlanmaktadır.

Adresten alıyor musunuz?

Yetki belgelerimiz Datça Shuttle hizmeti için yolcuları adresten almak yada adrese bırakmak gibi bir izin içermemektedir. Belirtilen konumdan havalimanına yada aynı şekilde hava-limanından Datça yolcu bırakma noktamıza kadar hizmet verebilmekteyiz. Gece çok geç yada sabah çok erken servislerde personelimiz sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.

Uçağım rötar yaparsa ne olur?

Planlanan servislerimiz tek yada aynı saatte inen uçaklar için hazırlandığı için gecikmeli uçuşlarda sorun olmayacaktır. Birden fazla uçak inişi varsa ve saatinde inen uçaktan yolcu var ise gecikme yapan uçak yolcuları ya bir sonraki servise aktarılır yada ek sefer açılır. Bu durum gecikme süresinin 45 dakikayı aşması durumlarında uygulanır.

Araca evcil hayvan ile binebilir miyim?

Normal ölçülerde kafesi olması ve kafesinde seyahat etmesi şartı ile araçlarımızda evcil hayvan taşınmasına izin vermekteyiz.

Mola veriyor musunuz?

Dalaman ile Datça arası mesafenin uzak olması ve seyahat süresinin 2 saat 20 dakikayı bulmasından dolayı 10 dakikalık bir molamız mevcuttur. Mola verme yada vermeme misafirlerin istekleri doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Covid 19 tedbirleriniz nelerdir?

Datça shuttle servisleri için covid 19 tedbirlerimiz; Araçlarımız 1 gün çalış 1 gün bekle mantığı ile servis yazılmaktadır. Araçlarımız Haftada bir anlaşmalı ilaçlama firmasınca ilaçlanmaktadır. Araçlarımızda maske takmak zorunludur. Tüm araçlarımızda kolonya dezenfektan yedek maske ve 14 kural tabelası standart olarak bulunmaktadır.

Ofisiniz nerede?

Firmamız merkez ofisi Dalaman havalimanı yolu üzerinde bulunmaktadır. Datça Mavi Transfer şubemiz Datça merkezinde işbankası yanında bulunmaktadır ve servislerimiz buradan hareket etmektedir. Datça meydan ofisinde ve palamutbükü merkezinde bilet satış ofislerimizde bulunmaktadır.

Dalaman Datça arası seyahat süresi ve uzaklık nedir?

Dalaman ile Datça arası seyahat süresi mola ile birlikte iki buçuk saat sürmektedir. İki nokta arası uzaklık 168 km dir.

Servis iptal olur mu?

Çağrı merkezimizi arayarak yada web sayfamız üzerinden yapmış olduğunuz transfer kayıtlarınız tamamen firmamız güvencesi altındadır. Erken rezervasyon yapmak şartı ile belirtilen tüm servisler saatinde 1 kişi dahi olsa hareket eder. Son dakika rezervasyonlarınızı araçta yer olması durumunda aynı şartlar ile kabul etmekteyiz.

Datça Dalaman Havaş var mı?

Datça Dalaman yada tersi istikamette Havaş yada Muğla Büyükşehir Belediyesine ait Shuttle servisi yoktur. Bu hizmeti firmamız aynı kalite ve güvenilirlikle sunmaktadır.

Transfer için bilet veriyor musunuz?

Sorun yaşar mıyım?

Firmamız yukarıda bahsettiğimiz gibi yazılım destekli hizmet vermektedir. Yapılan rezervasyon bizden yada sizden kaynaklı hataları önlemek adına size biletiniz bir link ile gönderilmektedir. Bu gönderilen bilette transfer tarihi saati ve yönü gibi bilgileri dikkatle inceler ve sorun gördüğünüz nokta var ise çağrı merkezimizle iletişime geçerek düzelttirmeniz durumunda sorun yaşama şansınızın sıfır olduğunu belirtmek isteriz.